بیمه زندگی مستمری ترنم باران

همه ما در زندگی یک هدف داریم. زندگی در کمال امنیت، آرامش و شادی. اگرچه ممکن است هر کدام راه‌های متفاوتی را برای رسیدن به این هدف در پیش بگیریم با این وجود یکی از بهترین روش‌ها برای تامین آتیه، بیمه مستمری و بازنشستگی است. شرکت بیمه باران که  هم برای رفع یکی از بزرگترین دغدغه‌های هموطنان محصول جدیدی را به بازار ارائه کرده که می‌تواند برای اشخاصی که به دنبال بازنشستگی آنی یا زودرس هستند، بسیار مفید باشد.

‌ درباره مستمری ترنم:

 

مستمری تَرنم نوعی «بیمه زندگی به شرط حیات» است که خصوصیات پس‌­اندازی منحصر به‌ فردی دارد. در طول دورۀ پرداخت حق­‌بیمه هر مقدار و در هر زمان که بخواهید می‌توانید حق­‌بیمه پرداخت کنید. در این نوع بیمه نامه شرکت وجوه پرداختی شما را طبق آیین‌نامه «بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران» سرمایه‌گذاری می‌کند و و در طول زمان با استفاده از سود حاصل از سرمایه­‌گذاری بر مقدار آن می­‌افزاید. اصل مبالغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌­های فروش  به همراه حداقلی از سود در این نوع بیمه‌نامه همواره تضمین شده است، اما بقیه سود مشارکت که معمولاً به مراتب بیش از سود تضمین شده است نیز به مستمری­‌بگیر یا بیمه­‌گذار تعلق می‌گیرد. امکان افزایش یا کاهش مبلغ مستمری دریافتی در طول دوره مستمری بنا به تمایل بیمه­‌گذار فراهم است.

 

‌ دریافت مستمری:

به موجب این بیمه­‌نامه، مستمری به شکل بدون فاصله یا با فاصله به مستمری­‌بگیر یا خود شما پرداخت می­‌شود؛ شما می­‌توانید این مستمری را برای خود، اعضای خانواده (همسر، پدر و مادر، فرزند و…) و یا هر فرد دیگری (کارکنان خود، کسانی­‌که قصد کمک به آنها دارید و…) برقرار کنید:

 

  • مستمری بدون فاصله: در این مستمری بیمه­‌گذار حق­‌بیمه را یکجا پرداخت می­‌کند و بعد از گذشت یک ماه از تاریخ پرداخت حق­‌بیمه، مستمری‌­بگیر مشمول دریافت مستمری می­‌شود. مدت دریافت مستمری می­‌تواند بین یک تا بیست سال انتخاب شود.

 

  • مستمری با فاصله: در این شکل از مستمری بیمه­‌گذار حق­‌بیمه را طی یک دوره یک تا پنج ساله پرداخت می­‌کند و بعد از آن به انتخاب وی، مستمری­‌بگیر برای مدت یک تا بیست سال مستمری دریافت می­‌کند.

 

‌ ‌ ویژگی­‌ها:

 

در هریک از دو نوع مستمری بدون فاصله و با فاصله، بیمه‌­گذار می­‌تواند بخش عمده‌­ای از دوران دریافت مستمری خود را قطعی کند؛ بدین ترتیب در صورت فوت بیمه‌­شده، مستمری تا پایان مدت تضمین به فردی پرداخت می‌­شود که در زمان صدور بیمه­‌نامه تعیین شده است. دورۀ تضمین همواره کمتر از دورۀ دریافت مستمری و حداکثر 15 سال است. و بیمه‌گذار در هر زمان که بخواهد می‌تواند مستمری‌بگیر بیمه‌نامه را تغییر دهد.

بیمه­‌گذار در هر زمان می‌­تواند مستمری‌­بگیر و یا دریافت­ کننده مازاد بیمه­‌نامه را تغییر دهد، و از مزایای کامل بیمه­‌نامه برخوردار شود.

در صورت فوت بیمه­‌گذار در دوران پرداخت حق‌­بیمه و قبل از شروع مستمری، صرفاً حق­‌بیمه­‌های پرداختی به وراث قانونی او تعلق خواهد گرفت.

 

‌ پرداخت حق‌بیمه:

در بیمه‌­نامه بدون فاصله حق­‌بیمه یکجا پرداخت می­‌شود، اما در بیمه‌­نامۀ بافاصله­ محدودیتی برای پرداخت حق­‌بیمه وجود ندارد. بیمه­‌گذار می‌­تواند حق‌­بیمۀ خود را به صورت یکجا و یا در اقساط ماهیانه، دو ماهه، سه ماهه، چهار ماهه، شش ماهه و سالیانه پرداخت نماید.

 

‌ نحوۀ پرداخت حق­‌بیمه:

در برگۀ واریز اقساط بیمه­‌نامه، شناسۀ پرداخت شما اعلام شده است. حق‌بیمه‌های شما فقط از طریق درج این شناسه قابل­ پرداخت است. پرداخت حق‌­بیمه­ از سه طریق ممکن است:

  • درگاه بانکی پورتال شرکت (خدمات الکترونیک/پرداخت اقساط و یا پنل کاربری)
  • دستگاه­‌های خودپرداز(ATM)
  • دستگاه کارت خوان (POS) موجود در دفاتر و نمایند­گی­‌های بیمه‌باران.

 

‌ دریافت بیمه‌­نامه:

پس‌از پرداخت حق­‌بیمه، بیمه­‌نامه شما توسط بیمه‌باران صادر و با مهر و امضای شرکت توسط عامل فروش تقدیم حضورتان خواهد شد. بیمه­‌نامۀ شما بلافاصله پس از صدور توسط شرکت در پورتال بیمۀ مرکزی ج.ا.ایران (میز خدمات الکترونیک/استعلام اصالت بیمه­‌نامه) و نیز پورتال بیمۀ باران (خدمات الکترونیک/ استعلام اصالت بیمه‌­نامه) قابل رویت است. به ­علاوه، شما می­‌توانید اطلاعات کامل بیمه‌­نامۀ خود را از طریق رجوع به پنل کاربری در پورتال شرکت دریافت کنید.

 

 

‌ سود بیمه­‌نامه مستمری:

سود حاصل از سرمایه‌­گذاری بیمه‌­گذاران در بیمه‌­نامۀ مستمری ترنم به دو بخش تضمینی و مشارکت تقسیم می‌­شود.

سود تضمینی، در تعهد بیمه باران است و در هر شرایطی از اقتصاد به همراه اصل سرمایۀ بیمه­‌گذاران تضمین شده است، این سود در دو سال اول هر سال 16%، در دوسال دوم هر سال 13% و در سال­‌های چهارم به بعد هر سال 10% است. سود مشارکت به مراتب بیش‌از نرخ سود تضمینی است و با توجه به نرخ بازده سرمایه‌گذاری بیمه‌باران به بیمه‌گذار تعلق می‌گیرد. سود مشارکت هر سه ماه اعلام و هر شش ماه در سرمایه ذخیره ریاضی بیمه‌نامه اعمال می‌شود.

 

‌ هزینه‌های بیمه‌گذار در بیمه مستمری ترنم:

در بیمه‌نامه مستمری ترنم، برخلاف سایر بیمه‌های زندگی، هزینه‌ها بسیار کاهش یافته است؛ هزینه­‌های بیمه‌­گری، اداری و عمومی برای بیمه‌­گذار صفر درصد است و تنها هزینه کارمزد شبکه ­فروش به میزان 4 درصد، توسط شما پرداخت می­‌شود.

 

‌ گزارش‌دهی شرکت به بیمه‌گذاران:

بیمه‌گذاران بیمه‌باران در هر زمان می‌­توانند وضعیت ذخیره ریاضی بیمه‌­نامه خود (شامل حق­‌بیمه پرداختی، سود علی‌الحساب (سود تضمینی، سود مشارکت و … ) را با مراجعه به پورتال بیمه‌باران مشاهده کنند.

 

‌ ارتباط با شرکت:

برای خرید بیمه‌نامه، می‌توانید در شهر خود شخصاً به دفاتر بازاریابی و یا نمایندگی‌های شرکت بیمه‌باران مراجعه و این محصول بیمه پس‌اندازی را خریداری کنید. با مراجعه به سایت شرکت، آدرس و مشخصات همه دفاتر بازاریابی نمایندگی‌ها در دسترس شما قرار می‌گیرد.

 

 

دانلود فرم پیشنهاد

 دانلود بروشور مستمری ترنم باران